نکات ایمنی پکیج دیواری

 

نکات ایمنی پکیج دیواری

پکیج

 

پکیج‌ها نسبت به دیگر انواع آبگرمکن ایمن‌تر هستند. در آبگرمکن‌های قدیمی آب قبل از نیاز به استفاده گرم و ذخیره می‌شود در حالی که در پکیج، آب فقط زمانی که احتیاج است گرم خواهد شد.

تنظیم دمای ایمن پکیج ۵۰ درجه سانتی‌گراد (۱۲۲ درجه فارنهایت) می‌باشد. بیشتر پکیج‌ها دارای ترموستات با کنترل الکترونیکی هستند که تنظیمات ایمنی دما را ثابت نگه می‌دارد.

تهویه پکیج

پکیج‌ها دارای سیستم تهویه مجهز فن هستند تا گازهای تولید شده به خارج از خانه هدایت شوند. لوله دودکش باید در قسمت بالای پکیج درزگیری شده باشد تا فن بتواند به درستی گازهای خروجی از مشعل پکیج را به خارج هدایت کند.

پکیج‌ها که در فضای داخلی آپارتمان‌ها نصب می‌شوند اگرچه دارای هواکش هستند ولی میزان بخار آب در منزل را کم کرده و باعث خشک شدن فضای محیط می‌شوند به این ترتیب تنفس را برای اعضای خانواده به خصوص کودکان و سالخوردگان سخت کرده و باعث آسیب سیستم تنفسی می‌شوند. اصولا پکیج نباید داخل آشپزخانه و سرویس بهداشتی نصب شود.

مانیتورنیگ

پکیج‌های پیشرفته دارای سیستم مانیتورنیگ کامپیوتری و کنترل تنظیمات هستند که به دستگاه اجازه می‌دهد خود را بدون نیاز به بررسی توسط اشخاص کنترل کند. ال‌ای‌دی‌های پنل اطلاعات مورد نیاز مانند تنظیمات دمایی،‌ فشار آب و غیره را در دسترس ما قرار می‌دهد

پکیج‌ها ایمن‌تر هستند

پکیج‌ها ایمنی بیشتری را به خاطر بدون مخزن بودن، دارند چون دچار سوراخ و نشتنی نمی‌شوند. آبی که درون مخزن ذخیره می‌شود، مشکلات دیگری هم دارد، مانند تشکیل رسوب.

در پکیج‌ها چون مخزن ندارند، آب رسوبی و رنگی وجود ندارد که به خاطر نماندن آب و جاری بودن آن است. همچنین، چون پکیج‌ها نسبت به آبگرمکن‌ها خیلی سبک‌تر هستند، در مواقع وقوع زلزله، خطر افتادن و آسیب رساندن به لوله‌های آب و گاز و یا خراب شدن خود دستگاه را ندارند.

جدا کردن لوازم، ایمنی کارکرد را بالا می‌برد

به دو شکل می‌توان پکیج را استفاده کرد:

  1. استفاده از یک پکیج با ظرفیت بالا برای تأمین آب گرم کل خانه
  2. استفاده از پکیج‌های جداگانه برای هر قسمتی که آب گرم لازم است

این مصارف می‌توانند شامل موارد زیر باشند:

  • شوفاژ و رادیاتورها، آب گرمی که باید بچرخد
  • سیستم گرمایش از کف
  • ماشین ظرفشویی
  • ماشین لباسشویی
  • سرویس بهداشتی، حمام و دستشویی
  • سینک ظرفشویی

اگر از پکیج به صورت جداگانه برای هر مصرف کننده استفاده شود، ایمنی بیشتر می‌شود. در این حالت پکیج جایی که به آب گرم نیاز است نصب می‌شود و آب گرم خیلی سریع‌تر موقعی که نیاز است در دسترس خواهد بود. چون پکیج‌ها جدا از هم هستند، هر کدام را می‌توان روی دمای مناسب برای آن وسیله یا کاربرد تنظیم کرد. مثلا، می‌توانید سرویس‌های بهداشتی و حمام را با توجه به نیاز روی دمای کمتر تنظیم کرد.

تنظیم دما بیشتر از ۵۰ درجه سانتی‌گراد، برای کودکان جوان مناسب نیست. تکنسین ها توصیه می‌کنند که وقتی در خانه کودکان هستند دمای آب را بیشتر از ۵۰ درجه بالا نبرید. دمای ۶۵ درجه می‌تواند سوختگی نوع سوم در عرض دو ثانیه ایجاد کند. دمای ۶۰ درجه در مدت زمان شش ثانیه حتی برای بزرگسالان هم سوختگی ایجاد می‌کند. از چند پکیج با ظرفیت کوچکتر ولی جدا استفاده کنید تا هم کنترل بهتری روی تنظیمات دمایی آن‌ها داشته باشید و هم ایمنی خانه را افزایش دهید.

 

فراهم نمودن آسایش خانواده‌ها بدون لحاظ نمودن پیش‌شرط اولیه آن، که رعایت کامل و دقیق کلیه نکات ایمنی در نصب و استفاده از محصولات می‌باشد، امکان‌پذیر نیست؛ از این رو ضمن تجهیز پکیج به تجهیزات ایمنی کارآمد، سرویسکاران مجاز نیز در امور نصب و تعمیر، ضوابط ایمنی و استاندارد را به عنوان اولویت اول در نظر می‌گیرند.

بستن
مقایسه