نکات اساسی نصب کندانسور کولر گازی در فضای باز

نصب کندانسور کولر گازی در فضای باز شامل مراحل و نکته های اساسی می باشد که با در نظر گرفتن این نکات، نصاب کولر گازی می تواند کولر را بصورت ایمن و استاندارد نصب کند. کندانسور همان بخش خارجی کولر گازی می باشد که در فضای باز نصب می گردد چرا که فضای باز بهترین و ایمن ترین مکان برای نصب کندانسور کولر گازی می باشد.نصب کندانسور کولر گازی روی پشت بام

نکات اساسی جهت نصب کندانسور کولر گازی درفضای باز

کندانسور کولر گازی را باید در مکانی نصب کرد که گرم و یا در معرض گرد و غبار زیاد نباشد، همچنین در مکانی که پرتردد است به هیچ عنوان نباید کندانسور را نصب نمایید. فضایی آزاد را در اطراف کندانسور در نظر بگیرید تا از عملکرد مناسب دستگاه اطمینان داشته باشید. کف بتنی کندانسور کولر گازی را روز سطح زمین بگذارید و از تراز بودن سطح آن اطمینان حاصل نمایید. همچنین از سطح زمین بالاتر نصب کنید تا در زمستان با نشستن برف دچار مشکل نشوید.

کندانسور را در فضای باز و در بالای پد بگذارید و برای کم کردن لرزش آن می توانید از پلاستیک استفاده کنید. دقت داشته باشید که وجود آنتن های تلویزیون و امواج رادیویی همانطور که بر عملکرد مطلوب واحد داخلی کندانسور اثر منفی می گذاشت، بر عملکرد صحیح کندانسور کولر گازی نیز عملکرد منفی می گذارد پس دقت داشته باشید فاصله ۳ متر با این منابع ایجاد نویز رعایت شده باشد.

مرحله بعدی در نصب کندانسور کولر گازی اتصال سیم برق می باشد. در این مرحله ابتدا پوشش را بردارید سپس با توجه به نمودار واحد سیم کشی، از ترتیب درست سیم ها در جای خود مطمئن شوید. دقت داشته باشید که دستورالعمل سازنده برای سیم کشی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. بعد از بستن لوله ها و کابل ها بوسیله بست، پوشش را جایگزین کنید و لوله های کندانسور را به درستی به لوله های مربوطه در واحد اتصال بدهید. و راه اندازی کولر گازیمحل مناسب جهت نصب کندانسور کولر گازی

حال با توجه به نکات مهمی که در نصب واحد داخلی کولر گازی در مطالب گذشته گفته شد و نکاتی که در این مطلب در رابطه با نصب کندانسور کولر گازی اشاره شد، اقدام به نصب و راه اندازی کولر گازی خود نمایید. ابتدا با خارج کردن کلاه ها از دریچه های دو و سه طرفه از پورت سرویس، سراغ یکی از لوله های پمپ مکنده رفته و آن را به درگاه سرویس دستگاه اتصال دهید.

پمپ را روشن کنید تا به خلاء مطلق ۱۰ میلی متر جیوه رسیده و سپس دستگیره فشار پایین را ببندید و بعد پمپ مکنده را خاموش نمایید. برای جلوگیری از خسارات ناشی از نشت همان ابتدا تمام دریچه ها و مفاصل را بررسی و تست نمایید. قبل از گذاشتن پورت سرویس و کلاه، پمپ مکنده را قطع نمایید. عایق بندی مفاصل لوله را فراموش نکنید. لوله ها را به کمک بست به دیوار محکم کنید. در صورتی که هنگام نصب با هر گونه مشکلی مواجه شدید بهتر است بانصاب کولرگازی تماس بگیرید.

بستن
مقایسه