آموزش تعمیر و سرویس پکیج دیواری – گازی و برقی

آموزش تعمیر و سرjobitel xjobsویس پکیج دیواری – گازی و برقی

سرویس آبگرم‌کن پکیج گازی

برای اینکه پکیج دیواری درست کار کند و همیشه آب گرم داشته باشید. سالی یک یا دو بار سرویس نیاز است. با یک سرویس مناسب، آبگرم‌کن به ندرت ممکن است دچار مشکل شود، اما اگر افتی در دمای آب احساس کردید یا اینکه اصلاً آب گرم نمی‌شود، دلایلی دارد:

پکیج دیواری

در پکیج ، ممکن است سوراخ‌های مشعل گرفته باشد که منجر به این می‌شود که شعله در بعضی قسمت‌ها بیشتر شود و این می‌تواند مبدل حرارتی را بسوزاند. اگر دیدید که بعضی قسمت‌های مشعل شعله‌ای ندارد، آب، برق و گاز ورودی به پکیج را قطع کنید، با توجه به دستورالعمل‌های مندرج در دفترچه‌ی راهنما، کاورهای دستگاه را در آورید تا به مشعل برسید. سوراخ‌های مشعل را با یک سیم نازک یا سیم برش نرم تمیز کنید. می‌توانید سر جرقه‌زن (فندک) را هم تمیز کنید. در نهایت با یک جاروبرقی گرد و غبار را پاک کنید. درپوش‌ها را دوباره نصب کرده و آب، برق و گاز را مجدداً وصل کنید و پکیج را روشن کنید.

سرویس پکیج دیواری

در پکیج آب از لوله‌های نازکی عبور می‌کند، بنابراین خیلی مهم است که کیفیت آب نسبتاً بالا باشد. اگر آب مصرفی شما سخت است، از یک دستگاه سختگی‌گیر آب استفاده کنید. اگر سختی آب مصرفی شما بیشتر از ۸ دانه در گالن باشد باید یک دستگاه تصفیه‌ی آب قبل از پکیج نصب کنید.

به خاطر اینکه سوارخ‌ها و روزنه‌های داخلی پکیج کوچک هستند، لازم است که هر شش ماه تا دو سال یکبار رسوب‌گیری و تمیز شوند. اگر جریان آب خروجی از پکیج کم شده است، یعنی اینکه زمان رسوب‌زدایی و تمیز کردن فرا رسیده است. برای اینکار می‌توانید از یک سرویس‌کار پکیج کمک بخواهید. یا اینکه خودتان این کار را انجام دهید. به یک پمپ شناور کوچک (پمپ کولر آبی)، یک سطل ۲۰ لیتری، دو شیلنگ و ۷ لیتر سرکه سفید احتیاج دارید.

مرحله ۱

پوشش (کاور) دستگاه را بردارید. شیر آب ورودی و خروجی را ببندید. در دستگاه‌های گازی، گاز را قطع کرده و جریان برق را قطع کنید. در دستگاه‌های برقی، برق را قطع کنید. با کشیدن اهرم در وسط شیر اطمینان، فشار آب را آزاد کنید.

مرحله ۲

پمپ شناور را داخل سطل حاوی سرکه قرار دهید. یکی از شیلنگ‌ها را از خروجی پمپ به ورودی آب پکیج و دیگری را به سر خروجی شیر اطمینان وصل کنید تا آب خروجی به سطل بریزد. پمپ را روشن کنید تا سرکه به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه وارد پکیج شود. این کار رسوبات معدنی را تمیز خواهد کرد.

مرحله ۳

پمپ را خاموش کنید. شیلنگ را برای فیلتر ورودی باز کنید که معمولاً نزدیک ورودی آب قرار دارد. فیلتر را خارج کرده و تمیزش کنید و سپس سرجایش قرار دهید.

مرحله ۴

پمپ را از سطل خارج کنید و آن را روشن کنید تا سرکه‌ی باقیمانده را بکشد. سطل را خالی کرده و آن را با آب تمیز پر کنید. پمپ را دوباره داخل آن قرار داده و روشن کنید تا آب تمیز برای چند دقیقه داخل سیستم پکیج جریان پیدا کند. در نهایت شیلنگ‌ها را از پکیج در آورید، اهرم شیر اطمینان را به حالت اولیه در آورید. جریان آب، برق و گاز را دوباره وصل کنید. پکیج آماده‌ی کار است.

آبگرم‌کن‌های دیواری برقی

در دستگاه‌ها برقی، المنت گرمایشی غالباً لازم است که عوض شود. در اینجا نحوه تعویض المنت را توضیح می‌دهیم.

مرحله ۱

دفترچه‌ی راهنمای پکیج برقی را برای دانستن محل قرارگیری المنت حرارتی مطالعه کنید. برق دستگاه را قطع کنید. جریان آب ورودی را قطع کنید.

مرحله ۲

نزدکترین شیر آب گرم را باز کنید تا آب گرم داخل پکیج خارج شود. پیچ‌های زیر دستگاه که صفحه‌ی محفظه‌ی گرمایش را نگه می‌دارد را باز کنید. صفحه را بردارید و اجازه دهید که آب خارج شود. صفحه را عوض کنید.

مرحله ۳

برق واحد گرمایش که با پیچ نگه داشته شده‌اند را جدا کنید. یکپارچه دور المنت حرارتی بپیچید تا از ریختن آب روی آن جلوگیری شود. با یک آچار فرانسه المنت حرارتی را باز کرده و خارج کنید. یک المنت کاملاً مشابه از لحاظ اندازه و مشخصات فنی خریده و نصب کنید. مطمئن شوید که اورینگ سر جایش درست قرار گرفته باشد. آب ورودی را باز و برق را وصل کنید و دستگاه را امتحان کنید.

For those who understand something about a specific topic and feel https://www.affordable-papers.net/ about it, you can avoid having to pick a subject based on some subject that interests you personally.

بستن
مقایسه