آموزش تعمیر روشن شدن انفجاری پکیج

 

آموزش تعمیر روشن شدjobitelوزش تعمیر روشن وزش تعمیر روشن xjobsن انفجاری پکیج

 

تعمیر انفجاری روشن شدن پکیج

 

هنگامی که شما شیر آب گرم را باز می‌کنید سنسور تشخص جریان آب، گاز را باز کرده و همزمان به فندک دستور جرقه‌زدن می‌دهد تا شعله‌های گاز روشن شوند. در این هنگام اگر جرقه‌زن به‌موقع و با قدرت کافی جرقه نزند گاز در محفظه جمع خواهد شد و وقتی جرقه زده شود، حالت انفجاری خواهد داشت.

با یک سرویس و تمیزکاری خیلی ساده می‌توانید این مشکل را رفع کنید. در این مطلب روش انجام سرویس جرقه‌زن، سرشعله‌ها و مبدل پکیج را توضیح می‌دهیم. در صورتی مهارت فنی کافی را دارید می‌توانید این کار را خودتان انجام دهید، ولی توصیه می‌کنیم حل مشکل را به یک سرویس‌کار حرفه‌ای پکیج بسپارید. این سرویس و تمیزکاری حداقل هر سال یک بار باید انجام شود.

قدم اول: باز کردن پنل‌ها

ابتدا پیکج را خاموش کرده و برق اصلی ورودی آن را قطع کنید. مدتی زمانی صبر کنید تا پکیج کاملا سرد شود. بعد از اطمینان از سرد بودن پکیج باید کاور جلویی آن را باز کنید. نحوه‌ی باز شدن این پنل بسته به نوع پکیج ممکن است فرق کند. در هر صورت پنل‌ها با پیچ سرجای‌شان محکم شده‌اند و غالباً به صورت کشویی هستند و باید به سمت بالا کشیده شوند.

بعد از برداشتن پنل جلویی، کلیه‌ی قسمت‌های پکیج نمایان خواهند شد. در قسمت پایین کنترل پنل، لوله‌های ورودی، موتور گردش آب و دیگر تجهیزات قرار دارند. در قسمت بالا سیستم گرمایش پکیج که شامل شعله، مبدل و دودکش است قرار دارند. قسمت شعله‌ها و گرمایش دارای دیواره و کاور عایق و ضد آتش است تا از خروج حرارت و شعله‌ها جلوگیری شود.

کاور توسط چند پیچ محکم به بدنه وصل شده است. پیچ‌ها را باز کنید و کاور را در آورید. حالا شما سرشعله‌ها، فندک‌ها و لوله‌های مبدل را خواهید دید (شکل بالا).

قدم دوم: تمیز کردن

حال، توسط یه برس سیمی خیلی نرم و یا یک ورق سمباده نرم میله‌های جرقه‌زن را تمیز کنید. سوراخ‌های سرشعله‌ها را نگاه کنید تا اگر سوراخ‌هایشان دارای گرفتگی بود، با برس سیمی نرم روی آن‌ها بکشید تا تمیز و باز شوند. با این کار مشکل انفجاری روشن شدن پکیج رفع می‌گردد.

مبدل‌های حرارتی که در بالا قرار دارند مستقما با شعله‌های گاز در ارتباط هستند و دوده یا مواد حاصل از سوختن گاز روی آن‌ها رسوب می‌کند که به رنگ سفید یا سبز هستند، می‌توانید با برس نرم روی آن‌ها بکشید تا رسوبات کنده شوند. مواظب باشید که به پره‌ها مبدل آسیبی نرسد و خم نشوند. در نهایت با جاروبرقی گرد و غبار داخل محفظه آتش را تمیز کنید.

قدم سوم: بستن پنل‌ها

بعد از تمام شدن تمیزکاری، پنل‌ها را به همان شکلی که باز کرده بودید سرجایش ببندید. و برق پکیج را وصل کرده و آن را روشن کنید. شیر آب گرم را باز کنید و ببینید که مشکل انفجاری بودن برطرف شده است یا نه.

سرویس و تعمیر تخصصی پکیج

اگر راه‌حل بالا مشکل روشن شدن انفجاری پکیج را حل نکرد، ممکن است مشکل از دیگر قسمت‌های پکیج باشد، توصیه می‌کنیم با یک تکنسین متخصص تعمیر و سرویس پکیج تماس بگیرید.

بستن
مقایسه